Jakie usługi świadczy radca prawny specjalizujący się w prawie rodzinnym?

Czy zależy Ci na tym, aby zostały ustalone Twoje kontakty z dzieckiem, ponieważ były małżonek utrudnia Ci je? Może chcesz ustalić ojcostwo lub zmienić nazwisko dziecku? Albo ograniczyć lub odebrać prawa rodzicielskie drugiemu rodzicowi. Będziesz musiał korzystać z Prawa Rodzinnego. Czym jest prawo rodzinne i jakie zasady obowiązują według kodeksu? Ile kosztują usługi świadczone przez radcę prawnego? Sprawdź poniżej.

Co to jest prawo rodzinne?

Prawo rodzinne jest zbiorem przepisów prawnych, do przestrzegania ich jest zobowiązany każdy członek rodziny, zarówno rodzic jak i dziecko. Przepisy prawa rodzinnego dotyczą kwestii majątkowych oraz niemajątkowych. Opiera się na kilku zasadach:

  • Monogamii;
  • Trwałości związku małżeńskiego;
  • Dobra dziecka;
  • Równości małżonków;

Najczęściej prawo rodzinne jest wykorzystywane podczas przeprowadzenia spraw dotyczących: doradztwa małżeńskiego, przeprowadzenia rozwodu, podziału majątku, opieki i kontaktów nad dzieckiem oraz adopcji dziecka.

Jakie usługi świadczy radca prawny specjalizujący się w prawie rodzinnym?

Jeśli potrzebujesz pomocy specjalisty i zdecydujesz się na usługi, które świadczy radca prawny otrzymasz poradę, a gdy będzie to konieczne – może także wystąpić dla Ciebie przed sądem. Radca prawny także sporządzi dla Ciebie profesjonalne pismo urzędowe czy też pozew sądowy. Koszt pomocy radcy prawnego jest zależny od tego, jak bardzo będzie skomplikowana sprawa oraz tego, czego będzie dotyczyła. Warto pamiętać o tym, że każda kancelaria samodzielnie ustala ceny usług, które świadczy.

Ile kosztuje prawna online?

Radcy prawni, którzy udzielają porad online są wygodną formą pomocy. Dlatego, że ani radca prawny, ani klient nie muszą stawiać się w kancelarii. Koszt takiej porady prawnej online jest zbliżony do tej, którą można otrzymać tradycyjnie. Może zdarzyć się i tak, że stawka będzie zdecydowanie wyższa. Przed udzieleniem porady online, wykonywana jest wycena, którą klient może zapłacić. Jeśli tego nie zrobi, nie jest do niczego zobowiązany. Po opłacaniu proformy, klient otrzymuje odpowiedź na swoje pytanie. Usługi prawne w zakresie prawa rodzinnego online świadczy na przykład kancelaria radcy prawnego https://maksjan.pl/.